Budimex.pl

Programy społeczne

Budimex realizuje dwa własne programy społeczne.

„Domofon ICE” to program zainicjowany w 2010 roku. Jego główną ideą jest wyposażanie uczniów klas 0-3 w plastikowe karty zawierające dane, ułatwiające - w razie nieszczęśliwego zdarzenia - kontakt z ich najbliższymi. Kampania ma jednocześnie szeroki wymiar edukacyjny. Promuje bowiem zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy wśród młodych ludzi. Wszystkie, objęte programem dzieci otrzymują karty w kształcie telefonu komórkowego wraz z odblaskowym etui, które w łatwy sposób można przymocować do plecaka.

Celem społecznego programu „Strefa Rodzica” jest tworzenie wydzielonych stref w szpitalnych oddziałach dziecięcych, w których rodzice, w godnych warunkach mogą towarzyszyć swoim chorym dzieciom. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych szpitalach: aranżujemy nieużywane pomieszczenia lub fragmenty korytarza, wyposażamy szpital w odpowiednią liczbę składanych łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy organizujemy miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi. „Strefa Rodzica” to również osobiste zaangażowanie pracowników Budimex SA, którzy w ramach wolontariatu włączają się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń – pomagają w montażu i ustawianiu mebli i wykonują drobne prace wykończeniowe.

 

 

Inne odpowiedzialne działania
12 lutego 2007 Miłość licealistów
Miłość licealistów
Aż ponad 600 prac napłynęło na zorganizowany w końcu 2001 roku przez Budimex I ogólnopolski ...
4 lutego 2007 Dar dla powodzian
Dar dla powodzian
Pracownicy Budimeksu w Niemczech zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych.
3 lutego 2007 Nagrodzone krajobrazy
Nagrodzone krajobrazy
Edward Kaczmarski otrzymał nagrodę ufundowaną przez Budimex SA w IX edycji ogólnopolskiego ...
Uratowany pomnik Reymonta
Budimex uratował przed licytacją pomnik Władysława Reymonta w Radomsku.

 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu