Budimex.pl

Aktualności

Energia z odpadów – otwarcie ZUOK w Białymstoku

9 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, w którym, dzięki termicznemu unieszkodliwianiu odpadów, będzie produkowana energia elektryczna i cieplna. Instalacja jest przyjazna dla środowiska i mieszkańców Białegostoku. Jest elementem powstającego nowoczesnego systemu gospodarki odpadami obejmującego również wdrożenie selektywnej zbiórki odpadów i budowę sortowni na składowisku w Hryniewiczach. Budowa ZUOK to największa inwestycja w województwie podlaskim w ostatnich latach.

Budimex podpisał umowę na kolejny odcinek S3

5 lutego 2016 roku Budimex podpisał z zielonogórskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól (odcinek III). Umowa ma wartość 153,2 mln złotych netto.

Budimex wybuduje kolejny odcinek S17

27 stycznia 2016 roku Budimex podpisał z lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin na odcinku Kołbiel – Garwolin.

Uroczyste otwarcie lotniska w Szymanach

20 stycznia 2016 roku uroczyście otwarto Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury.

Białostocka spalarnia ruszyła w terminie!

31 grudnia 2015 roku, zgodnie z zakładanym terminem, Budimex zakończył budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Budimex nadal w RESPECT Index

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła 16 grudnia 2015 r. skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie (RESPECT Index).

16 grudnia 2015 Słupski ring już otwarty!
Słupski ring już otwarty!

W ciągu 20 miesięcy Budimex wybudował 6,4- kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 21 w Słupsku.

Budimex w Złotej Szóstce INN: CSR

Budimex SA znalazł się w Złotej Szóstce INN: CSR, czyli wśród sześciu najlepszych firm, które realizują najciekawsze programy w ramach odpowiedzialnego biznesu. Lista INN:CSR jest pierwszym rankingiem INNPoland.pl, prezentującym spółki opierające swoją działalność biznesową na zasadach społecznej odpowiedzialności.

Statuetka TOPBuilder 2016 dla Budimeksu

W VIII edycji konkursu TOPBuilder Budimex został uhonorowany tytułem i statuetką TOPBuilder 2016 za realizację Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Budimex Kreatorem Budownictwa Roku 2015

W V edycji projektu Kreatorzy Budownictwa Budimex został uhonorowany tytułem „Kreator Budownictwa Roku 2015”.

Postęp prac na autostradzie A4

Budimex w konsorcjum ze Strabagiem kontynuuje budowę 41,2- kilometrowego odcinka autostrady A4 z Rzeszowa (od węzła Rzeszów Wschód) do Jarosławia (do węzła Jarosław Zachód, dawniej Wierzbna).

Budimex wśród Liderów Cyfrowego Biznesu

19 listopada 2015 w Warszawie zostały przyznane nominacje do nagrody w konkursie „Lider Cyfrowego Biznesu 2015.

Budimex w gronie najsilniejszych marek na polskim rynku

W dziesiątej edycji konkursu Business Superbrands Budimex znalazł się w gronie laureatów i uzyskał tytuł Business Superbrands 2015/2016.

Budimex rozbudował Laboratorium Centralne

5 listopada br. Budimex otworzył rozbudowane i zmodernizowane Laboratorium Centralne, które ma swoją siedzibę w podwarszawskim Pruszkowie.

28 października 2015 Komentarz do wyników za 3Q2015
Komentarz do wyników za 3Q2015

Komentarz prezesa Zarządu Budimex SA - Dariusza Blochera do danych finansowych ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Budimex za trzy kwartały 2015 roku.

Budimex podpisał umowę z PKN ORLEN SA

21 października 2015 roku Budimex podpisał z Polskim Koncernem Naftowym Orlen umowę na budowę kompletnej i nowoczesnej instalacji reaktora wielokomorowego do procesu dekarbonizacji wraz z infrastrukturą w formule EPC (Engineering, Procurement and Construction).
Umowa ma wartość 27,5 mln złotych netto. Na jej realizację Budimex ma czas do końca 2016 roku.
 

Budimex wybuduje odcinek drogi ekspresowej S3 z Zielonej Góry do Niedoradza

20 października 2015 roku konsorcjum Budimeksu (95 proc., lider) i Ferrovial Agroman podpisało z zielonogórskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę 13,3 kilometrowego odcinka drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 Sulechów – Nowa Sól, zadanie II od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. Umowa ma wartość 158 mln złotych netto.
Odcinek drogi ekspresowej S3, który wybuduje Budimex, będzie przebiegał równolegle do istniejącej zachodniej jezdni drogi S3 w obrębie Zielonej Góry oraz miejscowości Racula i Niedoradz.
 

Budimex wybuduje 19- kilometrowy odcinek drogi S7

9 października 2015 roku Budimex podpisał z gdańskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę 19,1- kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa. Umowa ma wartość 1,3 mld złotych netto.

Budimex zrealizował kolejny kontrakt tramwajowy w Toruniu

7 października 2015 roku, po niespełna dwóch latach od podpisania umowy, uroczyście otwarto przebudowaną przez Budimex tramwajową linię średnicową od węzła Toruń Miasto do Al. Solidarności oraz węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP Toruń Miasto.

7 października 2015 Budimex wybuduje obwodnicę Kępna
Budimex wybuduje obwodnicę Kępna

7 października 2015 roku Budimex podpisał z opolskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę pierwszego odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej nr S11. Umowa ma wartość 53,7 mln złotych netto.

 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu