Budimex.pl

Aktualności

Modernizacja LCS Kutno na linii kolejowej E-20 zakończona przed terminem

Konsorcjum firm ZUE – Budimex – Strabag zakończyło modernizację LCS Kutno (odcinek Żychlin – Barłogi) na trasie kolejowe E-20 na 8 dni przed wyznaczonym terminem. Zakres działań firmy Budimex SA obejmował prace na posterunku odgałęźnym Zamków, stacji Barłogi oraz szlaku Barłogi – granica LCS Kutno.

Powołanie wiceprezesa Zarządu Budimex S.A

Rada Nadzorcza Budimex S.A. na wniosek prezesa Zarządu Budimex S.A. powołała Pana Artura Popko pełniącego dotychczas funkcję członka Zarządu Budimex S.A. na funkcję wiceprezesa Zarządu Budimex S.A. – Dyrektora Operacyjnego.

30 jubileuszowa Strefa Rodzica już otwarta!

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom wygodnego i estetycznego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 30. Strefa powstała w szpitalu dziecięcym SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana.

Budimex z nagrodą Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu

Jedenastego czerwca Dariusz Blocher w imieniu firmy odebrał z rąk Jerzego Kwiecińskiego Ministra Inwestycji i Rozwoju nagrodę Polski Przedsiębiorca 2018 - Lider Przemysłu - Gazety Polskiej Codziennie. To szósta edycja tego konkursu – Budimex znalazł się wśród zaledwie sześciu firm nagrodzonych tym wyróżnieniem, wśród min. KGHM Miedź i Rafako.

Budimex z nagrodą „Dobroczyńca Roku 2019”

Budimex zwyciężył w XXII edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” w kategorii „Edukacja -duża firma”. Kapituła nagrodziła firmę za współpracę z Fundacją trzy czte ry!, w ramach której powstała pod Białymstokiem pierwsza w Polsce leśna szkoła „Puszczyk”.

Startuje VI Tydzień Bezpieczeństwa w Budownictwie 13-19 maja

To już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii zwiększającej bezpieczeństwo na polskich budowach. Liczba wypadków w budownictwie systematycznie spada

Na kilkuset budowach w Polsce, prowadzonych przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie,  od 13 do 19 maja odbędzie się VI Tydzień Bezpieczeństwa. To największa w Polsce inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na budowach w naszym kraju. Akcję swoim patronatem objął Główny Inspektor Pracy. Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, powołane przez największych generalnych wykonawców budowlanych działających w Polsce, już szósty rok z rzędu organizuje „Tydzień Bezpieczeństwa”. Co roku skala przedsięwzięcia jest olbrzymia - tylko w ubiegłym roku akcja objęła swoim zasięgiem niemal 40 000 pracowników w kilkuset różnych lokalizacjach.

Budimex z tytułem „Firmy Dobrze Widzianej”

Z radością informujemy, że Budimex znalazł wśród laureatów konkursu Firma Dobrze Widziana, zorganizowanym przez Business Centre Club w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem konkursu jest wyłonienie firm, które w sposób szczególny wyróżniają się w opinii otoczenia aktywnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Informacja o danych finansowych Grupy Budimex za pierwszy kwartał 2019

Grupa Budimex opublikowała ofijcalne wyniki po I kwartale 2019 roku. Sprzedaż Grupy w 1 kw. 2019 roku wzrosła o 3% i osiągnęła poziom 1,4 mld złotych. Rentowność zysku brutto Grupy Budimex wyniosła 3,3% w porównaniu do 6,0% w 1 kw. 2018 roku. Presja kosztowa w branży budowlanej odbiła się negatywnie na wynikach segmentu budowlanego, gdzie rentowność zysku brutto spadła do 1,3% (vs. 4,4% w 1 kw. 2018 roku).

Zbudujemy centrum badawczo-rozwojowe PKN ORLEN w Płocku

24 kwietnia 2019 Budimex SA podpisał umowę na generalne wykonawstwo Centrum Badawczo – Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. CBR będzie w przyszłości realizował działania badawczo-rozwojowe związane z przemysłem rafineryjno-petrochemicznym.

Gdańska Strefa Rodzica już otwarta

"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest zapewnienie chorym dzieciom i ich opiekunom komfortowego miejsca do wspólnego spędzania czasu. 29. Strefa powstała w Klinice Neonatologii oraz Klinice Położnictwa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, którego Budimex był generalnym wykonawcą.

Programy CSR Budimeksu w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki"

Dwa programy społeczne Budimeksu opisane w raporcie  "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" za 2018 rok.

 

 

Budimex zaprasza studentów na praktyki – ruszyła Akademia Budimex 2019

Budimex – największy polski generalny wykonawca inauguruje kolejny program praktyk studenckich na 2019 rok. Czego studenci marzący o karierze budowlanej mogą spodziewać się w jubileuszowej dziesiątej edycji? Zobacz więcej.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce otwarte!

1 marca prezes zarządu Budimeksu Dariusz Blocher z premierem rządu RP Mateuszem Morawieckim, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4Q 2018

Prezentujemy wybrane dane finansowe Grupy Budimex za 4 kwartały 2018.

Lidl i Budimex uruchamiają największe centrum dystrybucyjne w Polsce

W Kałuszynie, w powiecie mińskim, powstało największe w Polsce i najnowocześniejsze, a także najbardziej nowatorskie w Europie centrum logistyczne Lidla. Znajdzie się w nim magazyn towarów spożywczych i przemysłowych dla sklepów zlokalizowanych w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Kubatura obiektu zbliżona jest do pojemności Pałacu Kultury i Nauki, a powierzchnia posadzek wystarczyłaby dla ponad 5 boisk piłkarskich.

 

 

Trzy miesiące przed terminem Budimex oddał kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna S51

W piątek 1 lutego 2019 roku Budimex przekazał inwestorowi: Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad do użytkowania dziesięciokilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna na drodze S51 od węzła Jaroty do węzła Olsztyn Wschód. Prace zostały zakończone przed terminem kontraktowym planowanym na 29.04.2019. Trwają prace na pozostałym pięciokilometrowym odcinku od węzła Jaroty w kierunku zachodnim. Zostanie on oddany do ruchu do lipca 2019 roku. Po zakończeniu prac na tym odcinku przejezdna będzie już cała obwodnica Olsztyna o długości 24 km.

Budimex najlepszym pracodawcą w Polsce

Tytuł Best Quality Employer 2018 przyznało nam Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Budimex wybuduje kolejny odcinek drogi S19 Via Carpatia

Budimex S.A. i Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka  podpisali 21 grudnia umowę na zaprojektowanie i realizację 8 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia od Węzła Kamień do Węzła Sokołów Małopolski Północ. Wartość kontraktu wynosi 286 mln złotych brutto.

12 grudnia 2018 Leśna Szkoła otwarta!
Leśna Szkoła otwarta!

W Polsce ruszyła pierwsza leśna szkoła podstawowa, która może całkowicie zmienić myślenie o systemie edukacji. Powstała dzięki Fundacji trzy czte ry! oraz wsparciu finansowemu od Budimeksu. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 12 grudnia.

Budimex oddał do użytku pierwszy szpital psychiatryczny w powojennej Polsce

Inwestorem jest samorząd województwa mazowieckiego. To najnowocześniejsza placówka dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce. W 7-segmentowym budynku mieści się 9 wyspecjalizowanych oddziałów, nowoczesne centrum rehabilitacji, 300 łóżek oraz miejsca do relaksu i aktywności sportowej. Budimex zastosował w kompleksie ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design, dbając o najmniejsze elementy wykończenia. Budowa trwała 3 lata, a wartość projektu to ponad 104 mln zł.

 
Rozumiem

Ten Serwis używa ciasteczek (plików cookie), dzięki którym może działać lepiej. Przeczytaj o plikach cookie w Polityce prywatności Serwisu